2017.a eredamad hetked

Minu tegemised 2017
Selleks aastaks planeeritud kodutöödega õnnestus ilusti graafikus püsida. Laed, uksed ja teised sisetööd said külmal ajal tehtud ning ilmade soojenemisel kolisin tegevuse välja. Väljas ootas terrass, haljastus, tänavakivi ja vihmaveerennide panek. Suve keskel olid planeeritud asjad tehtud ja pärast lühikest hingetõmmet sai juba teistele ehitatud.  Kokkuvõtteks võib öelda, et pärast kolme aastat, mis sai maja ehitusse pühendatud, hakkab normaalsesse rütmi tagasi loksuma. Üht-teist sai endale lubatud: Poolas rally MM, Lätis Positivus muusikafestival, ostetud uus lõhn ja mitmeid õhtuid hoovis grillitud.

Suvi oli nigel ja huumoriga öeldes on selles süüdi Eesti naised, kes kleidi asemel pükstega käivad. Suvi lihtsalt ei taha sellepärast tulla.

Ühel päeval sõitsime Rolandiga  Mulgimaal ringi. Sellel pildil oleme Viljandi järve vaatamas.

Ühel suvepäeval sõitsime Rolandiga  Mulgimaal ringi. Sellel pildil oleme Viljandi järve vaatamas.

Poola rally
Käisime Ott Tänakule kaasa elamas. Pea kogu kolm rallypäeva sadas lausvihma. Ott oli 3 katset enne lõppu 7 sekundiga liider. Kuna ta tahtis võita, siis surus kõvasti. Paraku tuli sisse eksimus ja nad lõpetasid puus. Poolakad on suured Tänaku fännid. Eesti numbrimärgiga autosi nähes, tulid nad kohe ligi ja näitsid oma mobladest Oti sõidust filmitud videosi.

Poola rallyl

Poola rallyl, Mikołajki rallikülas


Positivus muusikafestival Lätis
Meil oli juba eelmine aasta ostetud 3 päeva “early bird”piletid. See tähendab, et pileteid ostes polnud esinejaid veel teada ja paraku jäigi selle aasta line up meile veidi lahjaks, sest  peaesinejad Jose Gonzalez ja Ellie Goulding olid juba varem kuuldud. Aga tore oli ikkagi.
Jose Gonzalez Positivusel

Päästeamet
Meie komandole oli see traagiline ja kurb aasta. Mälestame ja jääme alati mäletama Villu poega Sebastian Pihlakat ja kauaaegset töökaaslast Veljo Holmi.

Rapla uus päästemasin

Rapla uus päästemasin

Järelkustutamas Lellapere külas põlenud maja. Siim Solmani foto.

Järelkustutamas Lellapere külas põlenud maja. Siim Solmani foto.

23Dets öösel põles Järvakandis vana ujulahoone. Lapsepõlves vanaema juures olles sai seal mõnusalt suverõõme nauditud. Kui 19 päeva tagasi käisin Rolandiga Järtsus, tädipoeg Kaljul külas, jäneseid vaatamas. Siis näitasin talle ka kunagist ujulakompleksi. Äkki need pildid jäidki ujulamaja viimaseks jäädvustuseks enne tuleroaks minemast

Kui 4 Detsember käisime Rolandiga Järvakandis, tädipoeg Kaljul külas, siis näitasin talle ka kunagist ujulakompleksi. Ei osanud aimatagi, et see nukralt seisev ujulamaja 19 päeva pärast tuleroaks läheb. See oli emotsionaalne kustutamine, sest lapsepõlves vanaema juures olles sai seal mõnusalt suverõõme nauditud.


Maailm 2017
Ma arvan, et…

  • Kataloonlastel on õigus iseseisvuda.
  • Brittide lahkumine Euroopa Liidust lööb ennekõike neid endid.

Sport 2017
Eestlased Toomas Triisa ja Mart Meeru  tegid malle Moto klassis läbi Dakar rally. Malle moto klass on on selline klassi mehed läbivad Dakari ilma abimeeskonnata. Tsiklite hooldus ja kõik muu tuleb ise teha. Triisal õnnestus selle klassi sõitjatest olla kiireim. Samas ma ikka arvan, et iga Dakari finišhi jõudnu on võitja.

Kelly Sildaru võidutses talve X Gamesil.
Rally maailmameistriks tuli viiendat korda Sebastian Ogier. Meie Ott tegi võimsa hooaja ja jäi kokkuvõtteks kolmadaks.

Minu enda füüsiline vorm on päris okey. Maja ehitama hakates kaotasin kehakaalust 10,5 kg. Talvel tuli enamus kaalu küll kolinal tagasi aga soojade ilmade saabudes, tänu füüsilise tööle, sulas pekk särinal. Augustis ainult päästetöö peal olles sai üle pika aja jõusaaliski käidud. Paraku kahel töökohal rabades seda enam teha ei viitsi, sest ehitusel saab kere niigi suure koormuse. Aeg-ajalt vaatan passist oma vanust ja püüan liigset kulutamist vältida 🙂
Liigutamise eesmärk ei ole sportlik tulemus vaid mitte paksuks minna.

Füüsilised katsed suutsin päästekas teha 24 punkti peale ja sellega väikse preemiagi välja teenida.

Füüsilised katsed suutsin päästekas teha 24 punkti peale ja sellega väikse preemiagi välja teenida.

Rubriigid: Aasta kokkuvõtted. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s