2015.a eredamad hetked

Iskiklik elu
“Avlikus ruumis” ehk inimeste seas liikumist oli minul see aasta ikka väga vähe. Ma tegin tööd, tööd ja tööd. Vast vaid  kahe nädalajagu päevi oli neid mil tööriideid selga ei ajanud. Kui ei olnud oma krundil, siis kas päästekas või mujal, et teenida raha mida oma maja ehitusse saaks panna. Mul on eesmärk! Aastaid tagasi ei oleks ette kujutanud, et oleks olnud võimeline nii palju millegi eest ohverdama. Reisidest, hobidest ja hüvedest on loobutud maja ehituse nimel. See enda suhtes nagu sadomaso,-paras piin aga meeldib, sest see on aeg seda teha.

2,5 kuud tööd ja vundamendist müürid üles kerkinud. Rekordpäeval paigaldasin 1,5 rida plokke. Enamus ajast kulus U-plokist silluste valmistamisele, vahelae talade paigaldamisele ning kõrguste paika ajamistele. Praeguseks on müüri läinud 1120, laduda jääb veel garaazi ääristele praegu puuduolevad 27. Maja joonistamine ja müüri ladumine on olnud mu jaoks  kõige huvitavamad osad. Ma tõesti nautisin seda osa ja tegin seda innuga.

2,5 kuud tööd ja vundamendist müürid üles kerkinud. Rekordpäeval paigaldasin 1,5 rida plokke. Enamus ajast kulus U-plokist silluste valmistamisele, vahelae talade paigaldamisele ning kõrguste paika ajamistele. Praeguseks on müüri läinud 1141 plokki, vaheseinad ootavad veel ees. Maja joonistamine ja müüri ladumine on olnud mu jaoks  kõige huvitavamad osad. Ma tõesti nautisin seda osa ja tegin seda innuga.

 

2015 Pildiklõpsud

4 Juuli 2015 Vao külas. Vana vaatab mootorattureid, kes on tulnud toetust avaldama Vao küla elanikele, see on küla kuhu paigutatud sisserännanud inimesed.

4 Juuli2015 toimus Vao külas Merke suguvõsa kokkutulek. Samal ajal toimus seal ka mootoratturite kokkutulek, kes avaldasid toetust Vao küla elanikele, teisisõnu avaldasid meelt sisserändajate vastu. Pildil on Merke vanaisa seda üritust vaatamas. Siin on mõttekoht olemas küll!

20151015_151804

Helari Viiart Tamme küla põllul kustutamas kombaini.

11805966_10153538735954658_1215500749_n

Nädalavahetus Vormsi saarel, kälimees Jaagu kodus.

Midagi head
Kuigi ma olen autoga sihitult ringi sõitmise ajast juba ammu välja kasvanud, siis üks rõõmsamaid asju 2015 aastast on mootorikütuse hinna odavnemine. Kõige odavamalt, 88,8 sendi eest sain bensiini liitri osta aasta lõpus.
88,9 senti liiter

Tehnika samm 2015
Tavakasutaja sai omale isesõitva auto. Tesla elektriautos teeb automaatpiloot inimese töö ära. Keegi lausus selle kohta nii: “Ühiskondlik vahe enne ja pärast isesõitvaid autosid on nagu vahe hobuste ning autode ajastu vahel.” Kas autokoolid on tulevikus minevik? Kõhedaks teeb:)

Kodumaa Eesti ja muu maailm
Alles aasta tagasi oli Eesti suurimaid probleeme parema palukese järele sirutavate töökäte väljaränne. Nüüd on saanud probleemiks nr 1 võõramaalaste sisseränne. Nende võõras usk, kultuur, töökus ning üldised elust arusaamad elust on meile võõrad. Arusaamatust ning seina nende ja meie vahel suurendab neile määratud hüved. Kui palju peab Eesti inimene rabelema ning praktiliselt iga hetk näppu pulsil hoidma ja rabama, et ära elada?! Neile aga pakutakse elu renoveeritud majades, – üüri maksmata.
2015. aastal ei jõudnud ükski ronija maailma kõrgeima mäe tippu, seda ei ole juhtunud alates 1974. aastast. Selle põhjuseks oli aprillis toimunud ohvriterohke maavärin.

Sport
Meistrite liiga võitis Barcelona, kes finaalis mängis Juventusega. Barca võttis kuuest võimalikust karikast viis. Ilmselt valitakse Messi maailma jalgpalluriks ning saab viienda kuldpalli.  Messi järjekordset hämmastavat hooaega jääb varjutama vaid põrumine Copa America finaalis.
Autoralli maailmameistriks sõitis suure ülekaaluga Sebastian Ogier.  Ott Tänak ei suutnud oma potensiaali välja tuua, kuid sai järgmiseks hooaejaks lepingu D Mack meeskonnaga.

 

Rubriigid: Aasta kokkuvõtted. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s