2014.a eredamad hetked

Jaanuaris käisime Prantsusmaal Chamonix-s laudamas ja suvel Lätis Positivusel.
Kevadel alustasin maja ehitust ja see neelab kogu aja ning raha. Lohesurfarit minust ei saanud. Eelmisel aastal soetatud lohe müüsin ja raha eest ostsin vundamendiplokke. Kui lohe müügiks kapist välja tõin, ütles poeg liigutavalt: “Aga issi, see oli ju sinu unistus”. Paraku jäävad hobid ja reisimine nüüd mingiks ajaks tahaplaanile, sest kogu ressurss on suunatud krundile. Teen kõik, et maja ükspäev valmis saaks. On jah, natuke äraõitsenud võilille tunne. Justkui oleks õitsev aeg elus möödas ja jäänd vaid seemnete külvamine. Aga ei mingit stressamist. Teen seda mida meeldib teha ja kodu ehitamine on elule uue hoo sisse löönud. 

Maailma sport
Nagu ikka, algas ka 2014.a  Dakar rally jälgimisega. Seekordne Dakar oli erakordne, kuna sellest võttis mootoratastel osa ka kaks eestlast: Toomas Triisa ja Mart Meeru. Mõleval mehel õnnestus jõuda Dakari finišisse. Nad võitsid 52 ja 40 koha. Nad on Dakari võitjad!
Martin Bachmann võitis veelaua EM-il kolmanda koha! See on kõva sõna!!!
Brasiilias toimunud jalgpalli MM-i finaalis võitis Saksamaa Argentinat 1:0 See oli mu lemmikul juba kolmas MM järjest tunda kaotust sakslaste poolt.
Meistrite liiga võitis Real Madrid.
Ralli maailmameistriks tuli teist aastat järjest Ogier.

Tehnika
Droonide levik on toonud uue taseme filmimaailma. Tänu droonidele saab üles võtta vägevaid kaadreid, mida varem sai näha vaid suure eelarvega välismaistes lume ja veelauafilmides. Droonilt filmitud kaadrid on nagu kopteri pealt võetud, aga see kõik tuleb kätte kordi soodsama hinnaga.

Ukraina
Sotsi taliolümpia lõputseremoonial kiitis ROK-i president Putinit ja lausus: See on uus Venemaa, mis oma uut nägu näitas. Putin istus jalg üle põlve ja muheles. Juba paari kuu pärast vallutasid Vene väed Krimmi ja seejärel tungisid Ida-Ukrainasse. See ongi siis see uus Venemaa kellele plaksutati? Pole hullemat raiskamist kui sõjategevus. Olgu siis separatist või rahvusvõitleja, sellises eas võimsad mehed peaks üksteise vastu võitlemise asemel tööd tegema. Laastamise asemel oma kätega midagi üles ehitama.

NATO lennuk lendas üle, kui poja jalgpallitrenni vaatasin.

NATO lennuk lendas üle, kui poja jalgpallitrenni vaatasin. Lapsed ei teinud sellest välja, aga ma jäin sügavamalt mõtlema. Kriitilise olukorra tõttu on alates kevadest Eestis, NATO nime all USA väeosa, kes vajadusel meid kaitsma asuks. Sõjalennukite õppelende mäletan lapsepõlvest, nüüd on aeg-ajalt jälle taevas näha.

Jeremy Clarkson:  "Tagareas on ruumi vaid amputeeritutele ja pakiruumi ei mahu isegi hiirepüksid." "Soovite endale särtsakat väikeautot, saate 11500 naela eest Suzuki Swifti, Mini maksab 16000 naela. Seetõttu valiksin vist pigem Suzuki. Ja siis, viie minuti pärast sooviksin,et oleks valinud hoopis Mini."

Jeremy Clarkson:
“Tagareas on ruumi vaid amputeeritutele ja pakiruumi ei mahu isegi hiirepüksid.”
“Soovite endale särtsakat väikeautot, saate 11500 naela eest Suzuki Swifti, Mini maksab 16000 naela. Seetõttu valiksin vist pigem Suzuki. Ja siis, viie minuti pärast sooviksin,et oleks valinud hoopis Mini.”

 Isa tuli külla, vaatasime jalkat, jõime õlut ja närisime seajalgu. Kontidest tegime vurri.

Isa tuli külla. Vaatasime jalkat, jõime õlut ja närisime seajalgu. Kontidest tegime vurri.

 

Rubriigid: Aasta kokkuvõtted. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s