2013.a eredamad hetked

Väike samm ühiskonnale, suur samm minule:

LÕPETASIN POOLELIJÄÄNUD KOOLITEE

Rapla Täiskasvanute Gümnaasiumi 26 lend

Rapla Täiskasvanute Gümnaasiumi  26 lend

Läksin 15 aastaselt tööle ja raha juba tuli. Põristasime mootorsõidukitega ringi, kui teised läksid ranitsad seljas kooli poole. Siis mõtlesin, et milleks seda vaja on, saab ka ilma. Praegusel ajal on aga keskharidus vundamendiks ning selle puudumisel jäävad mõningad uksed üldse suletuks. Vast on täiskasvanuna õppimisel ka positiivseid külgi. Maailmapilt on ju väljakujunenud ja tajud, et õpid eelkõige iseendale. Isegi kui õpitu peaks aastate jooksul ununema, siis usun, et iseloomu kasvatas see samm elus paljugi. 

Rock Summer 25 Olin kohal 1988, 1989 ja 1991.a Rock Summeritel. Kahtlemata on need meeldejäävad sündmused poisikesepõlvest. Seal sõin elu esimese hamburgeri ja kui õigesti mäletan, siis Summeril nägin elus esimest korda lehvimas sinimustvalgeid lippe. 1988 Summer oli esimene suur kontsert, mis Eesti pinnal toimus ning sellel oli oma osa Eesti taasiseseisvumisel. Tänavu möödus 25 a esimesest Summerist ning Jüri Makarovi punt otsustas korraldada nostalgiaürituse. Kõik oli viimase peal organiseeritud. Kõlaritest kostus ülimalt puhas heli, tasemel artistid, hulganisti toitlustus ja joogi müügipunkte ning õhus levis mõnus festivalile omane grillimislõhn. Kuid publiku vähesuse tõttu kukkus festival valusalt läbi. Paljud põhjendasid mitte tulekut kõrge piletihinnaga. Samas eelmüügist oli võimalik osta 2 päeva pilet 70 euroga. Kui nüüd mõelda, et mõni tuntud muusik tuleb ja annab sama raha eest 2-3 tunnise kontserdi, siis ei olegi ju tegelikult palju küsitud, sest siin pakutakse sama raha eest tervelt 2 festivalipäeva. Paraku elame majanduslikult räsitud ajal ja oleme hinnatundlikud. Mida mõtles aga laval Ivo Linna, kes In Spe-ga laulis isamaalisi laule vaid käputäie rahvale? Vaatepilt iseloomustas justkui praegu toimuvat väljarännet. Kui nii edasi, siis on varsti ongi väliseestlasi rohkem, kui kohalikke ja polegi kellegile midagi korraldada.

ROCK SUMMER 25 - laval Zuccehro

Summeril käisin Merke õe, Meritiga. Kuigi rahvast oli vähe ja ilm kiskus koeraselt vihmaseks, oli lava ees olles kontsert nauditav.

Üherattaline. Eelmine suvi võtsin Rolandi rattalt abirattad ära ja kui vaatasin tema ponnistusi kahel rattal sõitma õppimisel, siis mõtlesin, et peaks endale ka väljakutse esitama ning tuleks midagi uut ära õppida. Septembris ostsin sünnipäevaks üherattalise. Esimesel sõiduproovil väänasin hüppeliigest ja üherattalisel püsimine ei tahtnud sugugi õnnestuda. Kevade saabudes võtsin asja uuesti ette ja sain sõitma!

Üherattalisel harjutamas

Nüüd õnnestub ~200m sadulas püsida. Kõik on  õpitav, ka karud pannakse tantsima.

Veelaud. Üks vahvamaid asju veelaua hooajal oli Battery wakepargi poolt, 3 etapilise võistlussarja korraldamine harrastajatele. Oodatud olid kõik, sõltumata sõiduoskusest. Esimesest etapist õnnestus osa võtta ja see oli suurepärane õhtu. Mõnus melu, kus ala harrastajad said kokku. Paraku olin teise ja kolmanda etapi toimumispäeval päästekas tööl. Eesti Meistrivõistlused toimusid kahe etapilisena. Esimesest, Harkus peetud etapist võtsin harrastajate klassis osa. Minu lihtsate viguritega seal muidugi suurt skoori ei korja, aga päev oli maru.

EMV Battery Wakepargis

Teine etapp toimus Rahingel.  Võõrustajad olid ürituse kordaminekuks palju ära teinud ja võistluspäev edenes ladusalt.
Hooaja lõpupoole tegi ajalugu tartlane Henri Räim, kes viskas teadaolevalt esimese eestlasena “tupla”, ehk rahvakeeles kahekordse salto. Vast saabub juba järgmine aasta aeg, kus PRO klassis küsitakse “Double or Nothing”.

Pildid. Kuna minu veelaua sõidulevel on madal, siis otsustasin, et ei raiska publiku aega ning Tartu etapist osa ei võta. Haarasin hoopiski fotoka ja otsustasin panustada ürituse jäädvustamisse. Netti riputatud album sai kiitvat tagasisidet. Rõõmu tegi, kui üks minu klõpsitud foto avaldati Postimehes ja teine pandi Rahinge veepargi Facebooki kaanepildiks. Ise olen aga fotode suhtes üsna kriitiline, sest paljud pildid on ebaselged, täis pudru ja soga. Ajastuses juba vahest õnnestun.  Ma ei kasuta  sarivõtet, teen ainult 1 klõpsu. Seega peab tabama hetke, millal kiiresti liikuv tegevus on efektsemas positsioonis. Kunagi autorallit pildistades oli reageering nii aeglane, et peale jäi vaid tolmujutt. Nüüd tuleb kadreeringu õnnestumisi sagedamini ette. Foto on ju see, mis jääb sündmust kajastama. Seepärast katsun kaadrisse hoolikalt objekte valida, see on oluline milline jääks taust jne. Loomemootor peab töötama õlitatult.

Rahinge etapi jäädvustused on üleval sellel aadressil: https://plus.google.com/photos/103961570226179446120/albums/5918603082486243041

EMV Rahinge etapp, trikitab Daniel Matsukevitš

EMV Rahinge etapp, trikitab Daniel Matsukevitš

Korra käisin sõitmas kaatri järgi Lustipargis. Ai, kuidas ma igatsen neid aegu, kui RXT kambaga käisime seal kord nädalas. Suur veelauakirg ju sealt alguse sai ja selle kaatri mootorimodin on juba ise midagi väärt.

Perega Lustipargis

Perega Lustipargis

 Lohesurf.  Mõtted sellest alast olid aastaid, nagu hõõgvel söed mu sees olnud. Talvel lumelaud, suvel veelaud, sügiseks ja kevadeks lohe, -tundus sobiv täiustus olevat. Pealegi asub ümbruskonnas palju põlde, kus talvel saab lumelauaga lohetada. Rolandile oma soovist rääkides, vaatas ta mulle otsa ja lausus: “sa pead seda ruttu tegema, sest oled juba päris vana”. Nu selliste sõnade peale pidi küll kiiresti need käigud sisse lööma! Lisasin oma veebilehitseja järjehoidjasse tuuleinfo leheküljed, -ning soetasin lohe, 12 ruuduse Liquid Force Envy ja Liquid Force DLX laua.

Lohekama

22 Septembri hommikul piiksus SMS Karel Kangrolt: Hei, puhub läänest, läheb õpib lohetama. Vääna-Jõesuus tegin läbi algkoolituse. Päeva lõppedes oli lohe üleval ja suutsin end lasta lohistada alla ja ülestuult. Võrreldes lume ja veelauasõiduga on lohetamisel palju rohkem tahke mida jälgima peab. Eri randades saab sõita erinevate tuulesuundadega, isegi meie väikses Läänemeres asetsevad hoovuse moodi veeliikumised, tuleb osata hinnata riske, tagada enda ja teiste turvalisus jne. Infot tuli nii palju korraga, et kogu järgmise öö mõtisklesin kuuldu üle ja hommikul ärgates olin justkui ikka koolitusel.

1 Algõppel Karel Kangroga Väänas 22.09.2013

Kahe päeva pärast sõitsime Aasrand Kareliga Salmistule, kus praktiseerisin õpitut. Katsusin lohega sina-peale saada ning  tunnetada kuidas ta käitub. Aitasin teiste lohesi üles lasta ja alla võtta, oma 14-15 korda kindlasti. Selles sain kõva praktika.

Raha. Euro on Eestis käibel olnud juba kolm aastat, aga mul ei ole selle aja jooksul käes olnud ei 500 ega ka 200 kupüürilist. Mitte et poleks olnud korraga käes niisugust summat, aga enamus arveldusest saab tehtud pangakaardiga. Kaardimakse aitab ära hoida rohkete müntide poolt välja venitatud püksitaskud. Suur osa tarbe ja hobivarustuse ostudest on kolinud internetti. Nõnda on enne ostu võimalik uurida kauba olemuse kohta ning leida soodsaim hind. Millegipärast Eesti kaupmehed ei suuda tihtipeale müüa hinnaga, mida pakuvad netikauplused. Tahetakse justkui igas valdkonnas korraldada oma Rock Summer. Netikaubanduse miinuseks on muidugi see, et ei saa toodet proovida. Mitte ei mõista, miks on jalanõude suurusnumbreid vaja mõõdistada EU, US, UK jne ühikutega, cm oleks palju konkreetsem ja selgem.

Paljud küsivad, et kust lumelauareiside ja hobivarustuse jaoks raha saad. Kes see harrastajaid ikka toetab, kui mitte ise. Sponsoriks on enda käed. Võtan eesmärgi ja hakkan selle suunas, siht silme ees liikuma. Lüües kinni lekkivad augud rahakotis on võimalik koguda eesmärgiks võetu eelarve. Loobun paljust muust, mis raha rööviks. Tegelikult on ju hoopis nii, et millele sa oma raha panna tahad! Ma jätkuvalt mõtlen, et suitsetamine röövib oma ohvrilt lisaks tervisele ühe korraliku reisi eelarve ja aasta jooksul suitsetatakse ka lohevarustuse jagu raha ära.

Enda nokaotsast kaugemale vaatamine. Kapitalistlikus, isemajandavas elukorralduses üsna tavapärane elada üksnes oma isiklike vajaduste jaoks. Pingutasin ja upitasin, et oma nokaotsast natukenegi kaugemale näeks. Tegelikult kui silmad lahti teha, siis märkab üsna kiiresti ka inimesi kellele saab natukenegi abiks saaks olla. Kogu maailma muidugi aidata ei suuda, aga asi seegi, kui pisukestki aidata saab. Oma natukesega toetasin Keenia poissi, kes avarii tagajärgede tõttu vajas operatsiooni, et normaalne urineerimine taastuks. Järgmisena märkasin Pealtnägija saates Eesti lumelaudurit, kes ebaõnnestunud hüppe tõttu vigastada sai. Novembris kandsin Põhja Tallinna kontserdi piletiraha jagu ühe vene rahvusest noormehe arvele, kes sai raske tervisekahjustuse, kui keerisesse sattunud kanuutajat läks abistama. 

Eesti 2013  Meie  rööbastel sõidavad nüüd uued, oranži värvi, kaasaegsed rongid. Rahva kirgi on kütmas Rail Balticu projekt.

Maailm 2013  Sarnaselt Itaalia laevakaptenile sai kuulsaks Hispaania rongijuht, kes sisenes kurvi kaks korda lubatust kiiremini sõites.  Selle tagajärjel lendas rong rööbastelt välja, hukkus 77 ja sai vigastada ligi 200 inimest.

Sport 2013 Autoralli maailmameistriks tuli konkurentsitult Sebastian Ogier. Tundub, et on saabunud järgmine ainuvalitseja, kes ala põnevust tapab.  Jalgpalli Meistrite Liiga finaali mängisid omavahel Saksa klubid, Dortmundi Borussia ja Müncheni Bayern. Finaalmäng oli saksalikult hea ja korrektne, aga vaatamine emotsioonitu. Meistriks mängis end Müncheni Bayern, kellele oli see 5 Meistrite Liiga võit.

Rubriigid: Aasta kokkuvõtted, sildid: . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s