Läti

8-12.07.2012  

Reis Läti vabariiki

Merit, Merke, Maike, Patrik, Roland, Reimo ja Einar.

Sõiduriistaks Volkswagen Transporter.  Kilometraas ~1200km
Reisi autor oli Merit, kes juba talvel broneeris cherry.ee kaudu hotellid Läti erinevatesse linnadesse. Ööbimise toahinnaks oli 20 eurot. Võrdluseks võiks märkida, et Pärnus maksab analoogne ööbimine 70 eurot.
Samuti sai ostetud cherry.ee kaudu soodsad piletid Sigulda seiklusparki.

Läti teedel kruiisimas

Sigulda seikluspark

Sinna sobib minna ka koos perega. Tegevust leidub lastele ja vanematele, oruangutangi osavuse kui ka mannamusklitega inimestele. Radu võiks läbida ka täitsa trenni tegemise eesmärgil. Tänu erinevatele elementidele saavad tööd kõik lihasesooned. Seiklusradadel on 7 eri taset. Kui jaks otsas, siis on võimalik rada ka poole pealt pooleli jätta. Lisaks igasugu muid atraktsioone: laste elektriautodest täiskasvanute taevasse lennutamiseni, katapuldi abil. Ujumisvõimalus on seikluspargist üle tee asuvas jões. Aja nappuse tõttu jäi käimata aerodroomil www.aerodium.lv ja tegemata köisraudtee vagunilt benji hüpe www.bungee.lv/est

Väiksete meeste seiklusrada

Reimo katapuldis

Seiklusraja seitsmes level

Cesis 

Me sõitsime Siguldast Cesisesse vaid ööbima. Hotell oli väga kena ja väikse õhtuse ja hommikuse jalutuse järgi võib seda öelda ka linna enda kohta.

Cesise hotelli tagune park

Kohapeal mõtlesin, et see ongi siis see linn, kus eestlased kunagi koos lätlastega baltisakslasi lõid. Seda sama võitu ju jaanitulega tänapäeval tähistamegi ning meenus, et  päästeka algusaastatel maksti meile Võnnu lahingu nimelist preemiat.

Hääle järgi tundus, et vana on kangiga sumpsist sõeldad välja lõõnud.

Teel Kuldigasse kohtasime ühe väikse küla poe ees selliseid tüdrukuid

Kuldiga

Õhtul Kuldiga linna sisse sõites oli tunne, nagu oleks ülesvõtmine toimunud. Väiksete, armsate majakestega ääristatud tänavad olid inimtühjad ja ega päevalgi neid inimmassid täitnud. Vanalinna majad on punaste kivikatustega ning fassaadid armsalt räämas. Jumal tänatud, et keegi ei ole “euroremondiga” miljööd rikkunud. Kuldiga tänavatel jalutades reisid ajas 100-200.a tagasi ning meie hotelli olud viisid meid umbes 30-40.a tagasi. Selles linnas olevat Lätlased mitmeid filme vändanud. Vahest on sellisesse kohta sattuda on rahustav.

Kuldiga vaatamisväärsus on euroopa laiem juga (249m)

Linna sümbol on ka üle jõe viiv vana telliskivisild

 Ventspils 

Vau, millised spordiväljakud seal on. Suurel maaalal on erinevaid spordirajatisi: skatepark, korvpallihall, 3200 istekohaga jalgpalli/kergejõustikustaadion,tenniseväljakud jne. See territoorium kannab nime Olympic Centre. Ventspilsis on samuti olemas ilus liivarand.

Ventspilsi skatepark, mis olla suurim Baltimaades

Pankrannik Läti läänekaldal

Läänemere lainetes hullamas

 Jurmala

Jurmala on Pärnu sarnane ja need linnad on ka sõpruslinnad.  Jurmalasse sissesõit toimub üle silla. Linna sisenemisel tuleb tasuda 1 lati suurune “sillamaks”. Jurmala asub Riiast ~20 km kaugusel ja seal on  33 km katkematut liivaranda. Leidsime seal üsna lihtsalt parkimiskoha (tasuta) ja nautisime rannamõnusi.

Jurmala rannas lohet lennutamas

Riia

Õhtul elas linn täiel rinnal. Tänavakunstnikud lõbustasid rahvast, ansamblid mängisid ja  välikohvikud olid rahvast tulvil täis. Hilisõhtune Riia linnamelu ei jäänud mitte kuidagi alla euroopa suurlinnade omale. Ja tuleks märkida, et me olime seal mitte reede, vaid kolmapäeva õhtul! Meie hotell oli kesklinnast väljas, aga ta oli kena. Meile sattus ilmselt teiste ruumide hõivatuse tõttu sviit. Külmkapiga kahetoaline, ruumilt avar. Kes tahab ööelu nautida, siis soovitaks võtta hotell linna sisse.                                                              Enne ära tulekut läksid teised loomaaeda, mina läksin Riia linnaga tutvuma. Käisin ära okupatsiooni muuseumis, mis erilist vaimustust ei tekitanud. Seejärel tammusin vanalinnas sihitult ringi. Keset vanalinna oli lõhutud ära üks vana majaosa, nüüd ehitati seal kitsal territooriumil uut hoonet.

Kui need seinad räägiksid...

Kui need seinad räägiksid…

Millised väljakutsed see ehitajale seab! Sellel maalapil peavad ära mahtuma masinad, ladustatud ehitusmaterjal ja muidugi hakkab põhiruumi võtma kergiv ehitis ise. Kõik peab jooksma nagu lepase reega. Iga asi õigel ajal.

Riia kesklinnas oli koha sisse võtnud mesilaspere

Riia keskväljakuvaade ka siia

Teised reisikaaslased olid vaimustatud Riia loomaiast, nad nägid seal kaelkirjakuid, mida mina pole eales näinud. Loodan, et ma näen neid kunagi Aafrikas, vabas looduses. Kokkuvõtteks võib öelda, et oli tore perereis. Tõestus, et kitsamal ajal saab toredaid  reisielamusi ka paarsada kilomeetrit kodumaalt välja sõites. Aeg-ajalt oma pesast välja saada on meie puhul lausa hädavajalik. Läti maanteed on suures osas äärmiselt viletsas seisus. Rahana on Lätis käibel Läti latt. Kas söök on Lätis kallim või odavam, sellest ei saanudki õieti aru.

Tänusõnad Meritile, kes selle reisi meile välja käis

Rubriigid: Reisid. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s