2011.a eredamad hetked

Jälle on aeg aasta kokku võtta. Merke nimetas mu elu aastal 2011 keskeakriisiks, aga minu  jaoks on see etapp elust hoopiski keskearõõm! Igaljuhul olen eluga jõudnud kohta, kus tahan tegeleda asjadega mis südame käima löövad. See on tahe elada läbi midagi mis rabab läbi kogu olemuse. Uute asjadena 2011 aastast, lähevad kirja benji ja langevarjuhüpe.

Benjihüpe

18   juuni Järvakandis, Rabarocki teisel päeval tegin 60m kõrguselt Benji hüppe. Korvimees ütles üles tõstmise ajal, et üleval ta loeb 1,2,3 ja siis hüppa. Üles jõudes ta eemaldas turvaköie ja jäin numbreid ootama . Praadisin seal ligi minut, kuni ta kinnitas köiega korvi ja seadis fotoka pildivalmis. Seni vaatasin esivanemate alevit, mis oli ümbritsetud rohelusse matva metsaga. Kraana all olid vend Heigo, sugulased Risto ja Tarmo Kaisaga. Eemalt aiamaalt jälgisid hüpet Lembit, Luule ja Valeri. Siis vana lugeski: 1,2,3 ja lasin end langeda. Hüpe ise käis nii kiiresti, et ega seal midagi mõelda ei jõudnud.Kõige suurem närvikõdi oli üles tõstmise ja üleval ootamise ajal. Benjihüpe annab võimaluse võidelda endas igasugu imelike kõhklustega, nõuab hüppajalt enese kokkuvõtmist ja üht kindlat otsust, mida keegi teine sinu eest ära ei tee. Benji hüppaja on iseenese võitja. Pärast hüpet on väga hea olemine. Iga inimene võiks seda kord elus teha. Tahaks veel hüpata, see andis mulle rohkem, kui lootsin sealt saada.

  Langevarjuhüpe

Langevarjuhüpe oli selleks aastaks nagunii plaanis. Mai kuus käisime päästekaga Kuusikul  langevarjurite elamut kustutamas. Tänuks saime langevarjuhüppe palju odavamalt, kui päriselt selle hind on(40euroga). Mõni päev enne jaanipäeva, läksime päästekast Raino Remmeli ja Morris Jorsiga Kuusikule. Väljaõpe kestis  ~3 tundi, siis langevarjud selga ja lennukisse. 800m peale tõustes tehti uks lahti. Väljahüpe -mille ajal nägin silmanurgast, kuidas enne mind hüpanud Morrise langevari avanes, siis kõva häälega lugemine: KUKUN1, KUKUN2, KUKUN3 ning langevari avanes. Vabalangemishoog pidurdus nii tugevalt, et kiiver vajus silmade peale ja kõik edasi oli puhas chill. Instruktsioon nägi ette ka vaadet üles, et veenduda langevarju avanemises, aga see läks täitsa meelest. Ega ei muretsenud ka sellepärast,  ju siis muud meeled ütlesid, et kõik on ok. Hüppekõrgus oli tegelikult kukepea, -800 m. See lennuklubi esmahüppajaid kõrgemale ei vii. Maandumisel surud jalad tugevasti kokku ja kätega tõmbad tagumisi liine, et maandumiskiirust vaiksemaks saada. Tagumisi liine tirisin laskumise ajal ka, nii sai kauem vaadet nautida. Hiljem õlad mitu päeva valutasid, sest üks vana tiris mu langevarjurihmad liigkõvasti kinni. Kuigi selle hobiga saaks tegeleda suht kodu lähedal ja hinna poolest ei hakkaks see muid eluvaldkondi pooma,  ei haaranud mind nii tugevalt. Benij pakkus isegi rohkem närvikõdi, aga see on isiklik asi ja “kumb ägedam” väitlusse astuda ei viitsi.


Veelaud

See aasta tõi Eestisse hulga kaabliparke. Hooaja jooksul käisin sõitmas 8 inimesega, kes sõitsid veelauaga esimest korda. Kõik nad olid pärast sõitu põnevil ja vaimustunud. See on äge spordiala! Iga kord saab midagi uut proovida ja iga uus õnnestunud trikk kütab emotsioone. Selle ala võlu ongi see, et iga kord võib õppida midagi uut. Ma ei ole hulljulge mees ja vanus on juba seal maal, kus ohu korral hakkab peas plinkima üks punane pirnike mis küsib: kes vigastuse korral tööl käib ja kes üürid maksab jne. Lumel ei julgeks selliseid asju proovima hakatagi aga vesi on palju andestavam materjal. Järgmine suvi plaanin seda ala täiega edasi nautida.

Ollie 180 üle palli
Minu esimesed “Railey” ponnistused.

Tehnika areneb kiiremini, kui lihtinimene oma koduseid roboteid uuendada suudab. Selle valdkonna kohta võib küll öelda:” tulevik on tunni aja pärast “. 2011.a sai kodutehnikat kaasajastades jälle “rongi peale hüpatud”. Vana kineskoopteler teenis 8 aastat! Enne ostuvaliku tegemist seda valdkonda uurima asudes selgus, et vahepeal on tiigrihüpe telerimaailma jõudnud. Telepurk ei ole enam pelgalt pildikast, vaid käib wifi kaudu internetis, võimaldab facebookis sõpradega suhelda ning netist pildialbumeid ja videosi vaadata. 5 aastat tagasi saime Barcelonas esimese 3D elamuse ja siis küll ei oleks uskunud, et juba varsti on sellist asja kodus võimalik nautida. Äge värk! Need omadused on teleritel veel üsna toored ja kindlasti mõne aasta pärast on teleka kaudu netis surfamine palju mugavam ning 3D vaatamiseks ilmselt ei lähe vaja prille. Telerite hinnad on palgasuhtega isegi pisut odavamaks läinud.  8.a tagasi oli päästeka palk ~3400 eeki ja 32″ekraaniga pildikast maksis 9-10 000 eeki. Täna on palk 480 eurot ja 51″ kõikide lisadega plasmateleka saab kätte 1000 eurga. See aasta jõudsin veel välja vahetada 9 aastat ustavalt teeninud lauaarvutil – läpaka ja CD playeri – 3D toega Blu Ray playeri vastu.

Tänapäeva teleka otsa enam istuda ei saa.

Teleka peal istumise rõõmud jäävad ajalukku

Klõpsitud lemmikpildid aastast 2011

Martin Bachmanni veelaua trenni nägemine võttis karbi korralikult lahti

Ekstreemspordimootor Margus Maltsar Lustipargis

Tõnis laudamas Tignese keskuses Prantsusmaal

ida mäletada isiklikus elus 2011.a

 • Lumelauareis Prantsusmaa alpi, Tignese keskusse: http://pilt.delfi.ee/album/205955 .
 • Üle mitme aasta oli lahe jaanipäev, seda siis Hiiumaal.
 • Suvest kindlasti meeldejääv elamus oli  vanas suitsusaunas käik. See oli rally Estonia ajal, Tartu lähedal, Maie vanemate juures. Ei olnud seal elektrit ning pesuvett tuli võtta kopsikuga piimanõust. Ehe värk.
 • Eesti meistrivõistlustel veelaua sõidus sain harrastajate klassis kolmanda koha. Kolm võistlejat oligi.
 • Emaga käisime Rakveres Punk laulupeol: http://pilt.delfi.ee/album/213403/?page=1
 • Suveöödel sai 5 korda telgitud: Jaanipäeval Hiiumaal, Nõval, RXT suvepäevadel Prangli saarel, Lõuna-Eestis Estonia rally ajal ja Tartu lähedal Rahinge extremspordibaasis.
 • RXT suvepäevadel sai jahilaskmist proovitud.
 • Päästeka kõrvalt lisatööna niitsin nelja maja muru. Abiks seegi, sest kodus istudes ei tule midagi.

2011.a maailmas  juhtunut:

 • Jaapanit tabas pärast merealust maavärinat tsunamilaine. Autod, laevad, majad ja mis iganes asjad pühiti veemassi poolt, kus seda ja teist. Vee taandudes jäid suured laevad kesed maismaad, tekkisid tulekahjud ja lõpuks plahvatasid tuumaelektrijaamad. Korralik kompott! Asi mis Jaapani katastroofi puhul hämmastab on see, et rahvas ei hakanud selles kaoses röövima. Mujal maailmas on taoliste segaduste ajal sellised ilmingud kiiresti olemas.
 • Teiseks uudiseks tuli kohe takkajärgi seitsme  eestlastest jalgrattaturisti  röövimine Liibanonis. Ega eriti uskunud, et need mehed elusalt tagasi tulevad aga ime sündis ja pantvangid vabastati 4 kuu pärast.
 • Araabia kevad, …Tuneesiast algust saanud võimude vastased mässud levisid Põhja-Aafrika riikides nagu domino klotsid. Aastakümneid neid riike valitsenud autoritaalsed juhid kukutati ja mõni notiti maha ka. Ilmselt hakkavad murjamid end raudse rusika kadumisel euroopa poole suruma.
 • Uus aasta tõi meile euro ning kohe haaras Eesti inimesi suhkru ja tatrapaanika: kulutulena levis jutt toiduainete hinna tõusust. Rahvas tormas muidugi paanikas tagavarasi kokku ostma. Kuna nõudlus määrab hinna, siis  nüüd on tatra ja suhkru hind poole kallim.
 • Tõusis päevavalgele Eesti suusakunn Andrus Veerpalu dopinguskandaal.
 • Teis aastat järjest kostitas Island euroopat tuhapilvega. Rayenair oli nii kõva lennufirma, kes vilistas lennukeeldudele ja sõitis oma lennukiga läbi tuhapilve. Tuhka sest tuhast.
 • 2010/11 talv oli lund veelgi rohkem, kui eelneval talvel. Lumekoristused neelasid valdadelt raha, see tehti tagasi tänavavalgustust välja lülitades. Ütlus, et kaks ei jää ilma kolmandata paika ei pea, – täna on 17. detsember ja maa on must. Kaks korda on maa valgeks sadanud, aga mõne tunni pärast kohe ka ää sulanud. Õnneks on kütte arved seetõttu vähe väiksemad.
 • Jalgpalli Euroopa Meistrite Liiga võitjaks tuli FC Barcelona.
 • Rally maailmameistriks krooniti juba 8 aastat järjest Sebastian Loeb. Loodetavasti saab selle tiitli lähema 5 aasta jooksul endale esimene eestlane, Ott Tänak.
 • Eesti jalgpallikoondis tuli oma EM valikturniiril oma alagrupis teisele kohale. Edasipääsumängul tõi loos vastaseks Iirimaa. Paraku saime kodus suure kaotuse ja järgmisel EM-il Eestit siiski mängimas ei näe.
Tuhapilv on võtnud Euroopast Ameerika hüppava kaslase kuju
Tuhapilv võttis Euroopast Ameerikasse hüppava kaslase kuju
Rubriigid: Aasta kokkuvõtted. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s