2010.a eredamad hetked

Märtsis viis lumelauareis Šveitsi alpidesse. Oli lahe aeg ja selle kohta on siin juba blogi olemas.

Lund oli talvel palju. Vana ütles, et sellist lund pole 70 aastat olnud.  Kevadel  ajasid jõekaldad üle. Telekast näitas, et emajõgi oli palju laiem ja “paksem” kui tavaliselt. Suvel oli ilmselt suure kevadise niiskuse tõttu palju sääski, aga suvi Eestis oli väga soe.   Öösiti telgis magades tekki vaja ei olnud ja telkisime palju: Lemmes, Nõval, Valgerannas ja  Roostal. Valgerannas elasime üle tugeva äikesetormi. Istusime Ege, Ahto ja Merkega lõkkeääres kui kaugelt mere kohalt hakkas äiksepilv lähenema. Rahulik, täiesti vaikne ilm mõõdus silmapilkselt, justkui keegi oleks lülitit lülitanud.  Ahto ja Ege telk lendas minema ja nad veetsid ülejäänud öö autos. Otse meie peakohal ragistas ja kärgatas oma 1,5 tundi nii, et kerest käis läbi. Äikesetorme oli suvel palju, üks neist rebis Väike-Maarja kirikult ära torni maha.

Juulis toimus Kaisma järve ääres isapoolse, ehk minu vanaema Pütt Erna (Mamma) ja vanaisa Ermanist pärit suguvõsa kokkutulek

Päästeametis saime tagasi 24h töögraafiku. 15 Detsember sai päästekas 15 aastat. Kui riik oma sõna peab, peaks see tagama kunagi pensionile 20% lisa.

Olin Kehtna MTK ametlik õpilane. C kategooria juhiload ja veoautojuhi kutsetunnistus  nüüd taskus.

Brity oli Peipsi ääres Remnikul päästealases suvelaagris ja tal seal järgi käies tegin esimest korda elus Peipsi järves ujumise ka ära.

Jätkub kodu remont. Suur tolmutamine on  möödas, vaikselt jõudumööda teeme edasi. Loodetavasti saab sellega järgmise aasta lõpus ühele poole.

Alates juulist septembrini keskpaigani käisime RXT-ga iga nädal korra Pärnus lustipargis kaatri taga veelauga sõitmas. Uus hobi on kulukas, aga see eest igati lõbus ja sportliku vormi hoidev tegevus. Järgmiseks hooajale loodan vastu minna päris oma varustusega ja nautida seda ala täiega. Lihtsamad trikid juba kobamisi tulevad:

Juunis toimus Aafrikas jalgpalli MM. Maailmameistriks krooniti esmakordselt Hispaania. Merke õde Merit helistas pärast võidumängu ja vahendas telefoni teel melu mis Hispaania tänavatel toimus. Ise hoidsin pöialt Argentiinale, paraku Saksamaa lõi nad veerandfinaalis välja.

Aprillis otsustas Islandil üks vulkaan tegutsema hakata.  Suure tuhapilve tõttu oli Euroopa lennuliiklus mitu nädalat suletud. Kaos haavas õhutranspordi ja  näitas meile inimlastele ilusti koha kätte.  Jah jõuetud oleme, kuigi ka hakkajad. …järgmisena plahvatas Mehhiko lahes  naftaplatvorm. See tekitas ajaloo suurima ökokatastroofi ja pole üldse võimatu, et selle mõjud läänemerdki ohustavad.  Globaalne pauk! Aasta lõpus jälgis maailm kuidas Tsiilis toodi maapõuest välja kaevurid, kes olid 700 meetri sügavusel lõksus olnud 69 päeva. Eesti läks üle digitelevisioonile ja aasta lõpus korjati ära kõik telefoniautomaadid. Nii, et meie lapsed kasvavad üles ja ei teagi mis asi on telefoniputka. … kui nad just Londonisse ei satu. Eestis uppus 97 inimest. Mis on ikka kohutavalt suur arv.

Ralli maailmameistriks tuli 7 korda järjest Sebastian Loeb.  Jalgpalli meistrite liiga võitis Milano Inter.

Aasta jooksul plõksisin posu fotosid ka, endale meeldivad neist kõige rohkem need kolm: Esimesel pildil on veelaual vägevat vaatemängu pakkuv Vidrik Korp.

Teisel pildil rännumees Gerson Saksamaalt. Gerson väntas kogu suve ringi Baltiriikides.

Kolmas pilt on tehtud suvel rabamatkal.

Selle aasta lõppedes jätame hüvasti Eesti krooniga ja käibele tuleb euro. Reisimine läheb küll lihtsamaks, aga ega väga vaimustunud sellest ei ole. Brity ütles, et me peaksime uhked olema, et meil oma raha on. On mis raha ta on, teda võiks alati rohkem olla. Aga nagu ütleb laulusalm: Jumal on mu karjane, mul pole millestki puudust. Haljale aasale paneb ta mind lebama, hingamisveele saadab ta mind!

Galerii | Rubriigid: Aasta kokkuvõtted. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

1 Response to 2010.a eredamad hetked

  1. Pingback: 2010.a eredamad hetked (via eins ise) « Olgu nii…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s