Ostsin lumelaua, tahan Alpidesse sõitma minna

 Esmakordselt lumelaua sõitu nähes, tundus see kohe väljakutsena.  Tasakaalu kõikuma lüües saab suusaga teha sammu paremale või vasemale ja rula pealt saab maha hüpata. Kuna lumelaual on kaks jalga kinnitatud ühe laua külge, siis püsti püsimiseks peab muud moodi hakkama saama. Minu väljalaskeaasta inimesed ei ole sellise asjaga kohe mitte kuidagi sina peal. Meil oli salvo kelk, mini ja Visu murdmaa suusad. Meie lapsepõlves puudus selline asi nagu lumelaud. Aga uued asjad on põnevad ka kõik on ju ometi õpitav. Meenuvad autokooli õpetaja sõnad: Ka karud pannakse tantsima”.

24 Juuli 2006. Termomeeter näitab 27¤ sooja. Lühikeses Eesti suves oleks mõistlik minna randa, aga lumelaua teema on minus kirena lõõmama lõõnud ja mul on sellest soojast ilmast savi. Sain töölt varem tulema ja jooksin  linnavalitsusesse, ning küsisin paar koormat mulda Mahlamäe mäe jaoks. Laskumisnõlv tuleks natuke ümber teha juba laste pärast. Paraku poliitilise tarkusega meeste käest selget vastust ei saanudki.  Üle jäänud aja olen netis istunud ja otsinud infot Alpi suusakeskuste kohta ja vaadanud lumelaua videosi. Nädala pärast ostan lumelaua ja klambrid. Novembris tulevad saapad. On suvi ja ma olen omadega talves. Miks see nii on? Eelmine aasta lennates üle Alpi mäestiku Itaaliasse, avanes lennuki aknast vaade, mille ma silmadega oma sisse sõin. Olime umbes 11 km kõrgusel ja nii kaugele kui silmapiir ulatas vaatama, oli näha vaid lumiseid mägesi ja kauguses kaarja kujuga sinist taevapiiri. See oli armumine esimesest silmapilgust. TAHAN SINNA!!!

Armumine esimesest silmapilgust. ALPID

Käisime veebruaris Slovakkias. See aasta hing ihaldab Alpe, mägede ahelikku. Maksku rohkem, aga ma käin selle nimel päästeameti kõrvalt ehitusel tööl ja saan seda endale lubada. Alpides on külad mägede ahelikus, Slovakkias küla mäe kõrval.

Sihime siis Austria või Itaalia Alpe.  Austriast olen netis näind jahmatava vaatega suusakeskuse: Hintertux-i pilte :   http://www.pbase.com/kersti/hintertux

27 Juuli 2006 Miks vanasõna ütleb, et rege rauta suvel, vankrit paranda talvel? Sest väljaspool hooaega saab asju soodsamalt. Googeldasin sõna lumelaud ja leidsin mitmeid müüjaid kellele ostusoovi mailisin. Ainult üks mees, Karel Kangro kirjutas vastu. Helistasin ja pärisin ligi 20 minutit igasugu asjatundmatule kohaseid küsimusi .

Nüüd on see mul olemas: Option 2006 Travis Williams 161. Väga laheda graafikaga freestyle laud. Müüja ütles, et sellega õpib kiiresti hästi sõitma, kukud koguaeg ja tõused püsti . Laua letihind oli talvel 7900, nüüd ma sain koos veidi kasutatud Option Team klambritega 6500 krooniga kätte. Saapad tulevad oktoobris.

Nüüd jääb vaid öelda, nagu Maltsar ütles: Jumal, palun lund.

Olemas: OPTION TRAVIS WILLAMS 162

Option

Thity Two Lashed, väga kerge lumelaua saabas. Hea kogemuse põhjal soetasin ka järgmised saapad Thirty Two omad.

Thity Two Lashed, väga kerge lumelaua saabas. Hea kogemuse põhjal soetasin ka järgmised saapad Thirty Two omad.

 MU TEINE LUMELAUD

Ei hakka siia uut postitust tegma, kripseldan jätkuks siia. Asi on nii, et täna 28.02.1013 sain uue lumelaua. Otsisin netist tükk aega ja lõpuks jäid sõelale kaks firmat: Arbor ja Signal. Lõpuks tellisin Hollandi netipoest ära Signal OG 159 2012.a mudeli. Laud on valmistatud USA-s, pealt käsitsi värvitud.  Ei ole olemas ühtegi samasugust lauda. Ja nagu kõik teavad, et ainus asi mis laua sõidus üldse loeb on graafika 🙂 OG graafika on täiega fan! Signali köögipoolega tutvudes oli kohe näha, et need tüübib armastavad ja fännavad täiega oma ala. Näitseks on neil sari “Every Third Thursday”, kus teevad igasugu lõbusaid lumelauakatsetusi. Viimati valmistasid näiteks klaasist laua, millega ka täitsa sõitsid.

http://www.youtube.com/user/SignalSnowboard

Signal OG 159

Signal OG 159

 


Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s